пʼятниця, 15 березня 2013 р.

І сьогодні ми напишемо першу програму. Ну звичайно кожен програміст починає з привітання із світом)))
От починаємо писати

#include <iostream>
using namespace std;
void main( )
{
     cout<<"Hello world\n";
}

Як ви вже помітили у коді в фігурних дужках після кожного речення потрібно ставити крапку з комою(!!!) і щоб написати власне речення потрібно взяти його в подвійні лапки. Щоб зкомпілювати нашу програму натисніть Ctrl+F5. Через кілька секунд перед Вами з'явиться іконка з цим написом. Вітаю Вас з першою програмою!!!)))

В моєму реченні Hello world є така система знаків \n. \-це слеш, він відділяє функцію речення від змісту. Він знаходиться над ентером.
І так....пояснюю:

\n-наступне речення з нового рядка
\t-табуляція (відступ)
\a-звук
\"-виводить на екран лапки(якщо без слешу...воно фіг виведе)
\\-виводить на екран слеш

А тепер зробимо так щоб наше привітання було в лапках:


#include <iostream>
using namespace std;
void main( )
{
     cout<<"\"Hello world\"\n";
}

З цими простими функціями політ фантазії великий. Можна комбінувати. Але все доведеться писати англійськими буквами, бо для українських потрібна додаткова бібліотека і функція, про яку я Вам потім розкажу.

От і перше домашнє завдання: виведіть на іконці Ваше ім'я.

А якщо виникли питання звертайтеся за адрессою: http://vk.com/romko_yanush

Немає коментарів:

Дописати коментар