Подальше навчання буде вестися на сайті:
programuvannja.webnode.com.ua
Вибачте за незручності.
P.S навчання на блозі припиняються...перейдіть за адресою вище
неділя, 31 березня 2013 р.
четвер, 21 березня 2013 р.
Сьогодні я проведу роз`яснювальну роботу оскільки я все надав на перший раз.
І так :
Функція if : діє якщо у Ваших прописах є задане число або буква.
Наприклад
void main( )
{
int a=10;
if(a==10)
{//Ваш варіант}
}
Функція if-else : діє коли є дві умови (одна задана, друга довільна)
Наприклад
void main( )
{
int a=9;
if(a==10)
{//Ваш варіант}
else
{//Ваш варіант}
}
Функція if-else if : дія коли є багато умов і вони всі визначені. Можна в кінці додати else якщо потрібно.
Наприклад
void main( )
{
int a=_; //На місці _ є ваше число
if(a==10)
{//Ваш варіант}
else if(a==12)
{//Ваш варіант}
//Можна додати
else
{//Ваш варіант}
}
І так оператори :
== - це оператор перевірки чи рівне
>= - більше/рівне
<= - менше/рівне
!= - не рівне
> - більше
< - менше
І не переплутайте :
якщо буде таке a=10, то тут дорівнює означає присвоєння (тобто присвоїти змінній а число 10)
І так :
Функція if : діє якщо у Ваших прописах є задане число або буква.
Наприклад
void main( )
{
int a=10;
if(a==10)
{//Ваш варіант}
}
Функція if-else : діє коли є дві умови (одна задана, друга довільна)
Наприклад
void main( )
{
int a=9;
if(a==10)
{//Ваш варіант}
else
{//Ваш варіант}
}
Функція if-else if : дія коли є багато умов і вони всі визначені. Можна в кінці додати else якщо потрібно.
Наприклад
void main( )
{
int a=_; //На місці _ є ваше число
if(a==10)
{//Ваш варіант}
else if(a==12)
{//Ваш варіант}
//Можна додати
else
{//Ваш варіант}
}
І так оператори :
== - це оператор перевірки чи рівне
>= - більше/рівне
<= - менше/рівне
!= - не рівне
> - більше
< - менше
І не переплутайте :
якщо буде таке a=10, то тут дорівнює означає присвоєння (тобто присвоїти змінній а число 10)
середа, 20 березня 2013 р.
І так ми сьогодні вивчимо функцію switch. Вона подібна до функції if але в switch є відмінність: кількість пунктів визначена.
І ми напишемо простенький калькулятор.
#include <iostream>
using namespace std;
void main()
{
double A,B;
char S;
cout<<"Vvedit chyslo,znak,2 chyslo\n";
cin>>A>>S>>B;
switch(S)
{
case '+':cout<<"R="<<A+B<<"\n";break;
case '-':cout<<"R="<<A-B<<"\n";break;
case '*':cout<<"R="<<A*B<<"\n";break;
case '/':if(B==0)
cout<<"Error";
else
cout<<"R="<<A/B<<"\n";
default:cout<<"Nevirnuj znak\n";
}
}
Як видно там є визначена кількість пунктів ( в прикладі 4). А default означає якщо жодна із Вами введених знаків(чисел) не відповідає тим сталим прописам то нехай вибиває таке то (в прикладі Nevirnuj znak).
А тепер на додаткове опрацювання: зробіть так щоб введення чисел в калькулятор повторювалося. Підказка....це буде наша наступна тема....але якщо Ви зможете зробити своїм методом то Ви починаєте розуміти програмування.
І ми напишемо простенький калькулятор.
#include <iostream>
using namespace std;
void main()
{
double A,B;
char S;
cout<<"Vvedit chyslo,znak,2 chyslo\n";
cin>>A>>S>>B;
switch(S)
{
case '+':cout<<"R="<<A+B<<"\n";break;
case '-':cout<<"R="<<A-B<<"\n";break;
case '*':cout<<"R="<<A*B<<"\n";break;
case '/':if(B==0)
cout<<"Error";
else
cout<<"R="<<A/B<<"\n";
default:cout<<"Nevirnuj znak\n";
}
}
Як видно там є визначена кількість пунктів ( в прикладі 4). А default означає якщо жодна із Вами введених знаків(чисел) не відповідає тим сталим прописам то нехай вибиває таке то (в прикладі Nevirnuj znak).
А тепер на додаткове опрацювання: зробіть так щоб введення чисел в калькулятор повторювалося. Підказка....це буде наша наступна тема....але якщо Ви зможете зробити своїм методом то Ви починаєте розуміти програмування.
неділя, 17 березня 2013 р.
Сьогодні ми навчимося писати код за допомогою в С++ можна вводити дані. І паралельно напишемо програму в якій вводимо два числа і програма перевіряє яке більше.
#include <iostream>
using namespace std;
void main()
{
int a,b;
cout<<"Enter first digit --> ";
cin>>a;
cout<<"Enter second digit --> ";
cin>>b;
if(a>b) cout<<"a max\n";
else if(a<b) cout<<"b max\n";
else cout<<" a=b\n";
}
Тут в нас з'явилася функція if. Вона перевіряє чи виконується дія. Якщо так вона спрацьовує далі. Якщо продовження функції одиночна дія то не тре фігурних дужок. Якщо два або більше то треба.
Наприклад:
#include <iostream>
using namespace std;
void main()
{
int a,b;
cout<<"Enter first digit --> ";
cin>>a;
cout<<"Enter second digit --> ";
cin>>b;
if(a>b) cout<<"a max\n";
else if(a<b) cout<<"b max\n";
else cout<<" a=b\n";
}
Тут в нас з'явилася функція if. Вона перевіряє чи виконується дія. Якщо так вона спрацьовує далі. Якщо продовження функції одиночна дія то не тре фігурних дужок. Якщо два або більше то треба.
Наприклад:
субота, 16 березня 2013 р.
Як я обіцяв розкажу Вам як вивести речення українськими буквами. Ну от так:
#include <iostream>
#include <locale>
using namespace std;
void main ( )
{
setlocale(LC_ALL,"Ukrainian");
cout<<"Привiт свiт";
}
Але є один нюанс. Буква "і" на укр. розкладці не працює....тому доводиться заміняти на англійську.
Як там вже видно з'явилася нова бібліотека і до неї функція.
#include <iostream>
#include <locale>
using namespace std;
void main ( )
{
setlocale(LC_ALL,"Ukrainian");
cout<<"Привiт свiт";
}
Але є один нюанс. Буква "і" на укр. розкладці не працює....тому доводиться заміняти на англійську.
Як там вже видно з'явилася нова бібліотека і до неї функція.
пʼятниця, 15 березня 2013 р.
І сьогодні ми напишемо першу програму. Ну звичайно кожен програміст починає з привітання із світом)))
От починаємо писати
#include <iostream>
using namespace std;
void main( )
{
cout<<"Hello world\n";
}
Як ви вже помітили у коді в фігурних дужках після кожного речення потрібно ставити крапку з комою(!!!) і щоб написати власне речення потрібно взяти його в подвійні лапки. Щоб зкомпілювати нашу програму натисніть Ctrl+F5. Через кілька секунд перед Вами з'явиться іконка з цим написом. Вітаю Вас з першою програмою!!!)))
В моєму реченні Hello world є така система знаків \n. \-це слеш, він відділяє функцію речення від змісту. Він знаходиться над ентером.
І так....пояснюю:
\n-наступне речення з нового рядка
\t-табуляція (відступ)
\a-звук
\"-виводить на екран лапки(якщо без слешу...воно фіг виведе)
\\-виводить на екран слеш
А тепер зробимо так щоб наше привітання було в лапках:
#include <iostream>
using namespace std;
void main( )
{
cout<<"\"Hello world\"\n";
}
З цими простими функціями політ фантазії великий. Можна комбінувати. Але все доведеться писати англійськими буквами, бо для українських потрібна додаткова бібліотека і функція, про яку я Вам потім розкажу.
От і перше домашнє завдання: виведіть на іконці Ваше ім'я.
А якщо виникли питання звертайтеся за адрессою: http://vk.com/romko_yanush
От починаємо писати
#include <iostream>
using namespace std;
void main( )
{
cout<<"Hello world\n";
}
Як ви вже помітили у коді в фігурних дужках після кожного речення потрібно ставити крапку з комою(!!!) і щоб написати власне речення потрібно взяти його в подвійні лапки. Щоб зкомпілювати нашу програму натисніть Ctrl+F5. Через кілька секунд перед Вами з'явиться іконка з цим написом. Вітаю Вас з першою програмою!!!)))
В моєму реченні Hello world є така система знаків \n. \-це слеш, він відділяє функцію речення від змісту. Він знаходиться над ентером.
І так....пояснюю:
\n-наступне речення з нового рядка
\t-табуляція (відступ)
\a-звук
\"-виводить на екран лапки(якщо без слешу...воно фіг виведе)
\\-виводить на екран слеш
А тепер зробимо так щоб наше привітання було в лапках:
#include <iostream>
using namespace std;
void main( )
{
cout<<"\"Hello world\"\n";
}
З цими простими функціями політ фантазії великий. Можна комбінувати. Але все доведеться писати англійськими буквами, бо для українських потрібна додаткова бібліотека і функція, про яку я Вам потім розкажу.
От і перше домашнє завдання: виведіть на іконці Ваше ім'я.
А якщо виникли питання звертайтеся за адрессою: http://vk.com/romko_yanush
І так...вчимося писати код. На аркуші якого ви створили пишемо:
#include <iostream>
саме слово include означає включити в код певну бібліотеку. А iostream - це назва самої бібліотеки. Всі назви бібліотек пишуться в кутових дужках!!!. Потім пишемо:
using namespace std;
це означає що ми використовуємо місце бібліотеки std. Інакше якщо ми цього би не написали то в самомі коді довго і нудно одне і те саме би прописували. Потім:
void main( )
це означає що ми прописуємо головний код. ( )-отакі дужки обов'язкові.
Після войд меін в новому рядку відкриваємо фігурні дужки. Це означає що ми прописуємо там код функції.
І так... в C++ є ключові слова:
int-назва на цілі числа
double-назва на дробові числа, які округлюються
float-назва на дробові без округлення
char-знаки
Вивід інформації відбувається через:
cout<<
out-вивід....а с-назва компілятора
От ми основу знаємо)))
#include <iostream>
саме слово include означає включити в код певну бібліотеку. А iostream - це назва самої бібліотеки. Всі назви бібліотек пишуться в кутових дужках!!!. Потім пишемо:
using namespace std;
це означає що ми використовуємо місце бібліотеки std. Інакше якщо ми цього би не написали то в самомі коді довго і нудно одне і те саме би прописували. Потім:
void main( )
це означає що ми прописуємо головний код. ( )-отакі дужки обов'язкові.
Після войд меін в новому рядку відкриваємо фігурні дужки. Це означає що ми прописуємо там код функції.
І так... в C++ є ключові слова:
int-назва на цілі числа
double-назва на дробові числа, які округлюються
float-назва на дробові без округлення
char-знаки
Вивід інформації відбувається через:
cout<<
out-вивід....а с-назва компілятора
От ми основу знаємо)))
І зара ми починаємо створювати в проекті листок на мові С++. Коли ви натиснули File --> New-> Project, то перед вами з'явиться така картина.
Потім натискаємо Visual C++. Вибираємо Win32 Console Application (червоне коло), даємо назву вашому проекту (жовта риска), і потім з'явиться кнопка OK (коричневе коло) і тиснемо на неї.
Потім з'явиться таке:
Тиснемо на Next. Дальше буде такий вид:
Перше треба поставити галочку на Empty Project, а потім Finish. Дальше потрібно створити аркуш.
Зліва на розкладці Solution Explorer (якщо його нема то можна настроїти у верхній розкладці View), виділяємо Source Files правою кнопкою мишки --> Add --> New Item
З'явиться таке:
Вибираємо C++ File (.cpp) , даємо назву (потрібно щоб назва аркуша не співпадала з назвою проекту), і тиснемо Add. Вигляд іконки буде такий:
Код пишеться так:
Але про різновиди коду, головні слова та фукції поясню пізніше ))
Так, ми навчилися створювати проекти. І тепер перед нами постає вибір якою ж мовою ми будемо програмувати? Їх є понад 50. З них популярними є Basic, Pascal, C#, C++. На рахунок Паскалю- мова непогана, але вона надто проста, і компілятор не підтримує надто складних програм. Тому я вас навчу програмувати у C++ та C#.
четвер, 14 березня 2013 р.
Щоб почати програмувати Вам потрібно:
1) Visual Studio
Як на мене мені зручно працювати у Visual Studio 2010. Але теж варіант Visual Studio 2008 та Visual Studio 2012.
2) Для додаткових знань література:
1. Повний довідник по C++. Герберт Шилдт.
2. Повний довідник по C#. Герберт Шилдт.
Але по тих довідниках новачкам дещо важко буде зрозуміти, оскільки там досить компактно все описано, і навіть мені деколи важко щось зрозуміти. Якщо мені вдасться знайти ще довідники я Вам обов`язково опублікую ))
1) Visual Studio
Як на мене мені зручно працювати у Visual Studio 2010. Але теж варіант Visual Studio 2008 та Visual Studio 2012.
2) Для додаткових знань література:
1. Повний довідник по C++. Герберт Шилдт.
2. Повний довідник по C#. Герберт Шилдт.
Але по тих довідниках новачкам дещо важко буде зрозуміти, оскільки там досить компактно все описано, і навіть мені деколи важко щось зрозуміти. Якщо мені вдасться знайти ще довідники я Вам обов`язково опублікую ))
Підписатися на:
Дописи (Atom)









