неділя, 31 березня 2013 р.

Подальше навчання буде вестися на сайті:

programuvannja.webnode.com.ua

Вибачте за незручності.

P.S навчання на блозі припиняються...перейдіть за адресою вище

четвер, 21 березня 2013 р.

Сьогодні я проведу роз`яснювальну роботу оскільки я все надав на перший раз.

І так :

Функція if : діє якщо у Ваших прописах є задане число або буква.
          Наприклад
                     
                     void main( )
                  {
                        int a=10;
                        
                     if(a==10)
                     {//Ваш варіант}
                   }

Функція if-else : діє коли є дві умови (одна задана, друга довільна)
                 Наприклад

                      void main( )
                  {
                        int a=9;
                        
                     if(a==10)
                     {//Ваш варіант}
                    else
                    {//Ваш варіант}
                   }

Функція if-else if : дія коли є багато умов і вони всі визначені. Можна в кінці додати else якщо потрібно.
                Наприклад

                  void main( )
                  {
                        int a=_; //На місці _ є ваше число                       
                     if(a==10)
                     {//Ваш варіант}
                    else if(a==12)
                    {//Ваш варіант} 
                   //Можна додати
                   else

                    {//Ваш варіант}
                   }


І так оператори :

== - це оператор перевірки чи рівне
>= - більше/рівне
<= - менше/рівне
!= - не рівне
> - більше
< - менше

І не переплутайте :

якщо буде таке a=10, то тут дорівнює означає присвоєння (тобто присвоїти змінній а число 10)

середа, 20 березня 2013 р.

І так ми сьогодні вивчимо функцію switch. Вона подібна до функції if але в switch є відмінність: кількість пунктів визначена.
І ми напишемо простенький калькулятор.


#include <iostream>
using namespace std;
void main()

double A,B;
char S;

cout<<"Vvedit chyslo,znak,2 chyslo\n";
cin>>A>>S>>B;
       switch(S)
  {
   case '+':cout<<"R="<<A+B<<"\n";break;
   case '-':cout<<"R="<<A-B<<"\n";break;
   case '*':cout<<"R="<<A*B<<"\n";break;
   case '/':if(B==0)
   cout<<"Error";
    else
   cout<<"R="<<A/B<<"\n";
   default:cout<<"Nevirnuj znak\n";
  }

}

Як видно там є визначена кількість пунктів ( в прикладі 4). А default означає якщо жодна із Вами введених знаків(чисел) не відповідає тим сталим прописам то нехай вибиває таке то (в прикладі Nevirnuj znak).

А тепер на додаткове опрацювання: зробіть так щоб введення чисел в калькулятор повторювалося. Підказка....це буде наша наступна тема....але якщо Ви зможете зробити своїм методом то Ви починаєте розуміти програмування.

неділя, 17 березня 2013 р.

Сьогодні ми навчимося писати код за допомогою в С++ можна вводити дані. І паралельно напишемо програму в якій вводимо два числа і програма перевіряє яке більше.


#include <iostream>
using namespace std;
void main()
{
int a,b;
      
        cout<<"Enter first digit --> ";
cin>>a;
        cout<<"Enter second digit --> ";
        cin>>b;

if(a>b) cout<<"a max\n";
else if(a<b) cout<<"b max\n";
else cout<<" a=b\n";
}

Тут в нас з'явилася функція if. Вона перевіряє чи виконується дія. Якщо так вона спрацьовує далі. Якщо продовження функції одиночна дія то не тре фігурних дужок. Якщо два або більше то треба.
Наприклад:

субота, 16 березня 2013 р.

А тепер рекламна пауза.

Всім хто ще не має компілятора адреса скачування (але він Visual Studio 2012)
http://www.microsoft.com/visualstudio/eng/downloads

А тим хто хоче паралельно вивчати англійську
http://tolikprogram.blogspot.com/

Толік буде більше по С#
Як я обіцяв розкажу Вам як вивести речення українськими буквами. Ну от так:


#include <iostream>
#include <locale>
using namespace std;
void main ( )
{
setlocale(LC_ALL,"Ukrainian");
     
       cout<<"Привiт свiт";
}

Але є один нюанс. Буква "і" на укр. розкладці не працює....тому доводиться заміняти на англійську.
Як там вже видно з'явилася нова бібліотека і до неї функція.

пʼятниця, 15 березня 2013 р.

І сьогодні ми напишемо першу програму. Ну звичайно кожен програміст починає з привітання із світом)))
От починаємо писати

#include <iostream>
using namespace std;
void main( )
{
     cout<<"Hello world\n";
}

Як ви вже помітили у коді в фігурних дужках після кожного речення потрібно ставити крапку з комою(!!!) і щоб написати власне речення потрібно взяти його в подвійні лапки. Щоб зкомпілювати нашу програму натисніть Ctrl+F5. Через кілька секунд перед Вами з'явиться іконка з цим написом. Вітаю Вас з першою програмою!!!)))

В моєму реченні Hello world є така система знаків \n. \-це слеш, він відділяє функцію речення від змісту. Він знаходиться над ентером.
І так....пояснюю:

\n-наступне речення з нового рядка
\t-табуляція (відступ)
\a-звук
\"-виводить на екран лапки(якщо без слешу...воно фіг виведе)
\\-виводить на екран слеш

А тепер зробимо так щоб наше привітання було в лапках:


#include <iostream>
using namespace std;
void main( )
{
     cout<<"\"Hello world\"\n";
}

З цими простими функціями політ фантазії великий. Можна комбінувати. Але все доведеться писати англійськими буквами, бо для українських потрібна додаткова бібліотека і функція, про яку я Вам потім розкажу.

От і перше домашнє завдання: виведіть на іконці Ваше ім'я.

А якщо виникли питання звертайтеся за адрессою: http://vk.com/romko_yanush